طراحی لبخند چیست و چگونه انجام می شود؟

دندانپزشکی زیبایی این توانایی را دارد که کاری بیشتر از بهبود ظاهر شما را انجام دهد. داشتن لبخندی که دوستش دارید، اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد و می تواند برای عزت نفس شما معجزه کند.

لبخند شما نخستین چیزی است که وقتی افراد به شما نگاه می کنند می بینند، بنابراین می دانیم که شما لبخندی می خواهید که به آن افتخار کنید.

با طراحی لبخند (یا اصلاح لبخند)، دستیابی به لبخند رویایی شما کاملاً امکان پذیر است.

طراحی لبخند یک فرایند جدید اما ضروری در دندانپزشکی زیبایی است. از زمانی که ارزش داشتن یک لبخند زیبا افزایش یافته است، به یک رشته بسیار مهم تبدیل شده است.

چندی پیش، درست زمانی که دندانپزشکی زیبایی شروع به رشد کرد، فناوری های پیشرفته بسیار پراکنده بودند. بنابراین لبخندهایی که طراحی شده بودند بسیار تکراری بودند. از آن زمان تاکنون تغییرات و پیشرفت های زیادی در این زمینه صورت گرفته است و طراحی لبخند با متنوع ترین نتایج ممکن صورت می گیرد.

در این مقاله، ما به پرسش های مهمی که ممکن است در مورد اصلاح لبخند در دندانپزشکی زیبایی و ایمپلنت داشته باشید پاسخ خواهیم داد!

طراحی لبخند چیست؟

طرح لبخند یک فرایند دندانپزشکی زیبایی است که نواقص دندان ها را اصلاح می کند و سلامت و ظاهر دندان های شما را احیاء می کند. این شامل یک درمان سفارشی و نتایج طولانی مدت برای یک لبخند یکدست تر، سفیدتر و طبیعی تر است.

دندان های ما به مرور زمان فرسایش می یابند، لب پر می شود یا تغییر رنگ پیدا می کنند. با این حال، طراحی لبخند به شما لبخندی را می دهد که تا آخر عمر آن را دوست خواهید داشت.

شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد:  فوتوگرافی دندانپزشکی برای درمان ارتودنسی

این درمان، بسته به نیازها و خواسته های شما ممکن است ترکیبی از فرایندهای زیر باشد:

 • روکش های پرسلن
 • ایمپلنت های دندانی
 • روکش ها و بریج ها
 • ارتودنسی
 • سفید کردن دندان
 • باندینگ
 • کانتورینگ لثه
 • بوتاکس
 • ژوودرم (پرکننده های پوستی)
طراحی لبخند

طراحی لبخند

فرآیند طراحی لبخند چگونه است؟

طی کردن مراحل طراحی لبخند با مشاوره اولیه ما برای بحث در مورد لبخند هدف شما و هر گونه مشکل زمینه ای دندانی آغاز می شود که ممکن است داشته باشید.

ما شما را تشویق می کنیم که تصویری از لبخند رویایی خود بیاورید، تا ایده روشنی از آنچه شما به دنبال آن هستید داشته باشیم.

قبل از شروع فرایند دندانپزشکی زیبایی برای ایجاد لبخند رویایی شما، ابتدا مشکلات دندانی شما را برطرف خواهیم کرد.

دندانپزشک تمام مراحل را برای شما توضیح خواهد داد زیرا او واقعاً می داند که هیچ دو بیماری شبیه یکدیگر نیستند و همه به یک طرح درمان سفارشی نیاز دارند.

طراحی لبخند چقدر طول می کشد؟

تکمیل طراحی لبخند ممکن است سه هفته تا چند ماه طول بکشد شود. این مدت به اهداف شما و هر گونه مشکل دندانی بستگی خواهد داشت که باید ابتدا آنها برطرف شوند.

اگر لبخند رویایی شما به ایمپلنت های دندانی نیاز دارد، این می تواند جدول زمانی شما برای بهبودی مطلوب را به حدود شش ماه تا یک سال افزایش دهد.

هزینه طراحی لبخند چقدر است؟

طراحی سفارشی لبخند برای هر بیماری به صورت فردی انجام می شود و هزینه آن به فرایندهای گنجانده شده در طرح درمان بستگی خواهد داشت. از آنجا که طراحی لبخند در اکثر موارد، یک فرایند زیبایی است، ممکن است تحت پوشش همه طرح های بیمه قرار نگیرد.

اما، دندانپزشک شما قبل از درمان، یک تفکیک قیمت جداگانه به شما ارائه خواهد داد و همچنین در صورتی که بیمه داشته باشید با آن کار می کند تا هزینه چندانی از جیب نپردازید.

طراحی لبخند یک سرمایه گذاری گرانبها است که شما را جوان تر نشان می دهد، اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد و کیفیت زندگی شما را بهبود می بخشد.

شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد:  دندان های عقل و آنچه باید بدانید!

طراحی لبخند چه مواردی را در نظر می گیرد؟

این فرآیند در اکثر موارد حرکت طبیعی شما را در نظر می گیرد. اما همچنین رویکردی از بیرون به داخل را اعمال می کند که در آن ساختارهای صورت شما نیز در طول طراحی لبخند ارزیابی می شوند.

تحرک و تقارن لب

لب های شما قاب لبخند شما هستند و نقش آنها تعیین حد و مرز برای آن است. در نتیجه تأثیر زیبایی زیادی روی شکل کلی لبخند شما دارند.

خط وسط لب های شما باید با خط وسط دندان ها و همچنین خط وسط صورت شما هماهنگ باشد. در نظر گرفتن تقارن در طراحی لبخند مهم است.

به همین ترتیب، باید حرکات طبیعی لب شما در نظر گرفته شوند، چگونه آنها تا می شوند و به حالات چهره پاسخ می دهند تا لبخندی بسازند که با حرکت طبیعی شما کار می کند.

فرم دادن به لب در حالت استراحت

نحوه انحنای لب های شما هنگام استراحت و تعداد دندان هایی که به طور طبیعی نشان داده می شوند، همه جنبه های بسیار ضروری در طراحی لبخند هستند. این به دندانپزشک کمک می کند بفهمد که لبخند شما چه چیزی را کم دارد و ایجاد لبخندی که همه مسائل در آن اصلاح شده اند و در عین حال بسیار طبیعی به نظر می رسد چگونه صورت خواهد گرفت.

طراحی لبخند

طراحی لبخند

آیا طراحی دیجیتالی لبخند مهم است؟

اگر نمی خواهید لبخند اصلاح شده شما در حد متوسط ​​باشد، طراحی لبخند دیجیتال یک روش بسیار ضروری است. زیرا در آن، برای نشان دادن زیبایی طبیعی شما، همه چیز در مورد شما در نظر گرفته می شود؛ نحوه حرکت دادن عضلات صورت هنگام صحبت کردن، خندیدن، اخم کردن و غیره. در طول این فرایند، از هوش مصنوعی به همراه اسکنرها استفاده می شود و در حین صحبت از شما فیلم گرفته می شود.

این فقط چند دقیقه طول می کشد، اما این فناوری به شما نشان می دهد که لبخند جدید شما قبل از شروع درمان چگونه خواهد بود. لازم نیست تا پایان کار منتظر بمانید، می توانید ببینید که بعد از درمان دقیقاً چه شکلی خواهید بود. این به شما این فرصت را می دهد که نتایج خود را با دندانپزشک خود در میان بگذارید تا هر تغییری که مناسب می دانید را ایجاد کنید.

شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد:  اوردنچرها روی ایمپلنت های دندانی

طراحی لبخند فرایندی است که به دندانپزشکان کمک می کند تا لبخند منحصر به فرد و سفارشی شما را طراحی کنند. در این روش، لبخند شما به طور کامل و جامع ارزیابی می شود تا لبخندی استثنایی به شما بدهد. از نرم افزارهای پیشرفته و ابزارهای تصویربرداری پیشرفته برای ثبت کوچکترین جزئیات دهان شما استفاده می شود. مدل هوش مصنوعی از یک اسکنر داخل دهانی برای ثبت حرکات شما از داخل دهان استفاده می کند.

این اسکنر به کمک رایانه، از دهان شما قالب می گیرد و آن را برای دستگاهی ارسال می کند که آنها را وارد می کند. اما شما ساختاری متناسب و کاربردی نمی خواهید. شما چیزی می خواهید که آن را به سطح بعدی برساند.

و این دقیقاً همان کاری است که طراحی دیجیتالی لبخند انجام می دهد، لبخند شما را طی یک فرآیند شخصی سازی می کند که شامل فیلمبرداری از شما با بیان عبارات مختلف از زوایای مختلف می شود. سپس نرم افزار لبخند شما را طراحی می کند و لبخند کامل شما را همراه با قالب های بدست آمده از اسکنر داخل دهانی، طراحی می کند.

چگونه بفهمم گزینه مناسبی برای طراحی لبخند هستم؟

اگر می خواهید موارد زیر را برطرف کنید، گزینه مناسبی برای طراحی لبخند هستید:

 • تغییر رنگ دندان ها
 • دندان های ترک خورده لب پر شده
 • نامرتبی دندان ها
 • لبخند لثه ای
 • دندان های از دست رفته یا فاصله دار
 • ترمیم های قدیمی از پر کردن و روکش
 • به طور کلی لبخند خود

با پیشرفت فناوری دندانپزشکی و آموزش های زیبایی، به طور همزمان می توانید چندین مشکل مربوط به لبخند خود را برطرف کنید! ما با شما همکاری می کنیم تا بهترین طرح را برای لبخند، بودجه و جدول زمانی شما ایجاد کنیم.

پیدا کردن دندانپزشک زیبایی مناسب مهمترین گام در ایجاد لبخندی است که تا آخر عمر آن را دوست خواهید داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code