تصویربرداری رادیوگرافی از چهره

/
تصویربرداری صورت نقش مهمی در ارزیابی تروما و همچنین در ارزیابی عفونت های بافت نرم و توده های صورت ایفا می کند. تصویربرداری صورت اغلب با تصویربرداری از مغز، ستون فقرات گردنی و بافت های نرم گردن همپوشانی دارد. در این فصل یک بحث مختصر در مورد پروتکل های توموگرافی کامپیوتری CT صورت خواهیم داشت.

پرینت سه بعدی یا دیجیتالی در دندانپزشکی

/
تحولات در دندانپزشکی دیجیتال باعث شده است که بخش دندانپزشکی در سال های اخیر دستخوش تغییرات فوق العاده ای شده باشد.در سال های اخیر، پرینت سه بعدی ثابت کرده است که یک سیستم کارآمدتر و مقرون به صرفه تر برای پذیرش گردش کار در محل مطب است. دندانپزشکان، تکنسین های دندانپزشکی و دستیاران دندانپزشکی می توانند ابزارهای دندانپزشکی سفارشی تولید کنند، از چاپ الاینرهای ارتودنسی و مدل های ایمپلنت گرفته تا راهنماهای جراحی و روکش ها.

فوتوگرافی قبل از جراحی زیبایی بینی

/
گرچه طی سال ها توجه به ثبات و کیفیت عکس در جراحی پلاستیک صورت افزایش یافته است، اما هنوز عکس ها در شرایط ناسازگار و یا با تجهیزات غیربهینه گرفته می شوند. این می تواند منجر به ارائه نادرست نتایج جراحی بینی شود و زمانی که چنین عکس هایی برای طراحی قبل از جراحی یا راهنمایی حین جراحی استفاده می شوند، می توانند گمراه کننده باشند. در این مقاله عکاسی استاندارد برای جراحی بینی به خوبی توصیف شده است.

فوتوگرافی دندانپزشکی برای درمان ارتودنسی

/
عکاسی بالینی طی چندین سال گذشته تکامل یافته است تا به یک ابزار ضروری و پیش نیاز برای تشخیص دقیق بالینی، طراحی درمان و مستندسازی موارد در ارتودنسی و به طور کلی در دندانپزشکی تبدیل شود. استقبال گسترده از عکاسی دیجیتال محبوب، کمی بیش از ده سال پیش، همراه با تمرکز بیشتر روی زیبایی لبخند و هارمونی عمومی صورت، بویژه در ارتودنسی- همگی ارتباط آن با تمرینات روزمره را گسترش داده اند. در این مقاله مروری کلی خواهیم داشت بر اهمیت عکاسی بالینی در فرایند معمول ارتودنسی، لوازم جانبی مورد استفاده برای عکاسی و نماهای مختلف برای عکاسی در ارتودنسی.

ساخت سرجیکال گاید یا راهنمای جراحی ایمپلنت با استفاده از نرم افزار دندانپزشکی

/
راهنماهای جراحی یا سرجیکال گاید چراحی ایمپلنت این امکان را برای پزشکان فراهم می کنند که درمان کاشت ایمپلنت را به صورت مجازی طراحی کنند و سپس به ایمن ترین، قابل پیش بینی ترین و کارآمدترین روش، ایمپلنت را با دقت قرار دهند. علاوه بر افزایش دقت، بیماران زمان کمتری را روی صندلی دندانپزشکی سپری خواهند کرد.

دلایلی که پرینت سه بعدی صنعت دندانپزشکی را متحول کرده است

/
پرینت سه بعدی کاتالیزور دندانپزشکی دیجیتال است. این فناوری به خاطر قابلیت اطمینان و کیفیت بالای خود معروف شده است. از زمانی که اولین پرینترهای سه بعدی رومیزی در دسترس صنعت دندانپزشکی قرار گرفتند، تغییرات زیادی صورت گرفته است. چند سال پیش، چاپگرهای سه بعدی فقط برای بزرگترین لابراتوارهای دندانپزشکی مقرون به صرفه بودند، اکنون در لابراتوارها و مطب ها با هر اندازه ای، به یک چشم انداز معمول تبدیل شده اند. پرینترهای سه بعدی دندانی دارای نور یا لیزری هستند که مایعی را با دقت هدایت شده توسط کامپیوتر برای تولید اجسام کوچک با جزئیات پیچیده پلیمریزه می کنند.

فلوراید تراپی و بایدها و نبایدهای پس از آن

/
فلوراید تراپی چگونه انجام می شود؟ بعد از فلوراید تراپی کی می توان غذا خورد؟ بعد از فلوراید تراپی چه زمانی می توان دندان ها را مسواک زد؟

گرفتن چند عکس رادیوگرافی دندان با اشعه ایکس در سال ایمن است؟

/
چند تصویر رادیوگرافی دندان با اشعه ایکس در یک سال بی خطر است؟ آیا تصاویر رادیوگرافی دندان با اشعه ایکس می توانند مضر باشند؟

علت حساسیت دندان و درمان آن چیست؟

/
چه چیزی باعث حساسیت دندان و ایجاد احساس غلغلک در آن می شود؟ آیا دندان های ترک خورده باعث احساس قلقلک می شوند؟ درمان حساسیت دندان

باندینگ دندان چیست؟

/
چرا از باندینگ دندانی استفاده کنیم؟ چه کسی از باندینگ دندان بیشترین سود را می برد؟ هزینه باندینگ دندان چقدر است؟